Máte nějaký dotaz nebo si v něčem nejste jisti? Připravili jsme pro Vás seznam nejčastějších dotazů a odpovědi na ně.

Jaké výhody má přestavba auta na plyn?

Hlavní výhodou plynového pohonu je téměř poloviční úspora nákladů na provoz oproti provozu na benzín. automobily přestavěné na alternativní pohon LPG a CNG jsou osvobozeny od silniční daně. Další výhodou je, že po krátké době(v závislosti na Vašich kilometrech) se přestavba sama zaplatí Vámi ušetřenými penězi a pak už jen šetříte.

Co je potřeba k realizaci montáže na LPG?

Zvažujete-li montáž LPG připravte si prosím velký a malý technický průkaz.  Z velkého technického průkazu pro nás budou důležité informace – počet válců, obsah motoru, výkon v kW a rok výroby vozidla. U přímovstřikových vozidel také kód motoru.

Škodí provoz na LPG dlouhodobě motoru?

Odborníci na plyn potvrzují, že motor na LPG má vyšší životnost — z LPG se neuvolňují usazeniny, plyn je šetrnější i k oleji a spalováním se z něj uvolňuje mnohem méně zplodin — především pevných částic (kouř), oxidu síry a oxidu uhličitého. Samozřejmostí je ovšem správné nastavení bohatosti směsi. V mnoha případech bývá neodborně nastavena chudá bohatost směsi. Palivo tak hoří vyšší teplotou a tím se zbytečně snižuje životnost motoru.

Mohu s vozidlem na LPG do podzemních a krytých garáží?

Od 6.9. 2011 lze legálně parkovat vozidla s alternativním pohonem LPG/CNG v jakékoliv podzemní, nadzemní či kryté garáži. Ovšem za předpokladu, že garáž není označena dopravní značkou, která zakazuje vjezd vozidlům s pohonem na LPG/CNG. Takto označených míst však od roku 2011 rapidně ubylo.

 

 

Zaujali jsme Vás? Zašlete nám nezávaznou poptávku!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše zpráva